niedziela, 30 marca 2014

Woda lecznicza Slotwinka

Czy woda może dać coś więcej? Z poprzedniego wpisu wiemy że woda może być pomocna w leczeniu nawet bardzo powarzonych problemów zdrowotnych. 
„Słotwinkę” „poznałam” parę lat temu w Auchan.  Stała tam sobie czekając, zaintrygował mnie napis na etykiecie: „Słotwinka – woda lecznicza, szczególnie zalecana w przewlekłych nieżytach przewodu pokarmowego, nerwicach, stanach stresowych i chorobach neurologicznych.”
Pamiętam pierwszy łyk niby bez smaku ale jednocześnie oczarowała mnie delikatnością i kojącym działaniem.  Znajoma wodę oceniła jako: „aksamitna”.  Jak to możliwe?!
A jednak! Jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”! A ściślej rzecz ujmując w zawartości minerałów:
KATIONY:         
Potas+14,18 32bierze udział w przewodzeniu impulsów przez neuron podwyższa stopień uwodnienia koloidów komórkowych aktywator wielu enzymów. Kationy potasu są głównymi jonami wewnątrzkomórkowymi, koniecznymi do utrzymania potencjału czynnościowego błon komórkowych.
Sód+ 330,00 Podstawową rolą sodu jest udział w kontroli objętości płynów pozakomórkowych oraz w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych i pomaga kontrolować skurcze mięśni. Uczestniczy w transporcie składników odżywczych do komórek organizmu.
Wapń++250,90 ułatwia pracę mięśni, bierze udział w krzepnięciu krwi, jest aktywatorem enzymatycznym. Magazynowany jest w kościach, zębach i paznokciach. Bierze udział w reakcjach zapalenia, regeneracji i proliferacji. Niedobór to psujące się zęby, ból mięśni, zaburzenia rytmu serca, drętwienie kończyn, a nawet stany depresyjne i lękowe.
Magnez++258,98 Ponad połowa magnezu znajduje się w kościach, jedna czwarta w mięśniach szkieletowych, jedna czwarta rozmieszczona jest w całym organizmie, przeważnie w układzie nerwowym i w narządach o dużej aktywności metabolicznej, jak: mięsień sercowy, wątroba, przewód pokarmowy, nerki, gruczoły wydzielania wewnętrznego i zewnętrznego, układ hemolimfatyczny. Niedobór magnezu w diecie może prowadzić do depresji. Poziom tego pierwiastka był istotnie mniejszy w płynie mózgowo-rdzeniowym osób z lekooporną depresją grożącą samobójstwem oraz pobranym od osób które popełniły samobójstwo.
Chlorek magnezu u osób z cukrzycą typu II i niedoborem magnezu już w niewielkich dawkach był tak skuteczny w leczeniu objawów depresyjnych, jak silny lek przeciwdepresyjny – imipramina. Opisywano przypadki, z których wynikało że suplementacja rozpuszczalną formą magnezu (4 x 125-300 mg jonów Mg2+ dziennie) może nawet w ciągu mniej niż 7 dni znieść objawy kliniczne depresji. Z niektórych badań wynika iż skuteczna terapia farmakologicznymi środkami przeciwdepresyjnymi przebiega ze wzrostem poziomu magnezu w organizmie.
Żelazo++0,06 Li + 0 Żelazo to pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a w szczególności układu krwionośnego. Pierwiastek ten wchodzi w skład hemoglobiny krwi obwodowej oraz mioglobiny w mięśniach. żelazo zawarte w hemoglobinie jest nośnikiem tlenu, dzięki niemu tlen za pomocą krwi przenoszony jest do wszystkich komórek organizmu; posiada właściwości immunosupresyjne, co oznacza, że korzystnie wpływa na układ odpornościowy; zapobiega uczuciu zmęczenia; wpływa na procesy budulcowe i wzrostowe.
ANIONY:
Cl- 15,96 Wraz z jonami sodu i potasu reguluje równowagę osmotyczną i wodno-eliktrolitową (jonową) komórki.
SO4-- 3,88 Siarka ma bardzo duże znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu komórek, wchodzi również w skład wielu enzymów
HCO3- 2995,98 Pomagają utrzymać równowagę kwasową w żołądku i jelitach oraz przyspiesza trawienie. Są również skuteczne w zwalczaniu zatrucia alkoholowego
H2SiO2 19,63 Krzem bierze udział w budowaniu kośćca, tkanek chrzęstnych oraz zębów.
HBO2 2,42 działa przeciwzapalnie
O2 wolny 2200
Słotwinka w szklance: 
Gdy choruje to co fizyczne (fizis) choruje też i psyche. Dla tego tak ważne jest dostarczanie w codziennej diecie odpowiednich składników niezbędnych naszemu zdrowiu. Jest wiele czynników sprzyjającym niedoborom, wiec tym bardziej warto je uzupełniać w formie najlepiej i najszybciej przyswajalnej, naturalnej. Polecam Słotwinkę zabieganym zestresowanym. Po urazach i złamaniach, sportowcom, osobom starszym, oraz znerwicowanym a także borykającym się z nieżytem układu pokarmowego
Słowinka jest moją ulubioną wodą. A Ty masz swoją?

5 komentarzy:

  1. Bardzo dobra woda. Nie ukrywam że najczęściej stosuję ją na kaca. Ale ogólnie jest uniwersalna, w zasadzie na wszystko. Gorąco polecam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tej wody, ale bede pamietac ze to taki cud ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. na etykiecie jest napisane aby nie stosowac jej dluzej niz przez 1 misiac. czy wiadomo dlaczego?

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad. Postaram odwdzięczyć się tym samym. Proszę nie SPAMuj, oraz zachowaj kulturę wypowiedzi